Матю Ткачук вкара в отговор, Флорида Пантърс победи Бъфало Сейбърс с 3-2
AP News | 2024-02-28 | 05:08:19

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Матю Ткачук отбеляза гол и направи асистенция при завръщането си от контузия, а Флорида Пантърс победи Бъфало Сейбърс 3-2 във вторник вечерта.

Ткачук даде преднина на Флорида с 2-1 с пауърплей гол с 4:24 до края на първия период и никога не го предаде, за да спечели за осми път от девет мачове и влизат в равенство за първото място в Източната конференция с неактивния Бостън Бруинс. И двата отбора имат по 82 точки.

Той пропусна предишния мач на отбора срещу Washington Capitals заради контузия в горната част на тялото, получена миналия четвъртък в Каролина.

Сам Бенет и Брандън Монтур също отбелязаха за Пантерите, докато Сергей Бобровски направи 30 спасявания. Монтур също събра две асистенции и има 10 точки в последните си пет мача.

Дилън Козенс и Тейдж Томпсън отбелязаха за Сейбърс, докато Уко-Пека Лууконен спря 35 изстрела.

Загубата прекъсна серия от три победи на Бъфало през целия сезон и серия от пет победи на пътя.

Пантерите удължиха своята серия от мачове, позволявайки два или по-малко гола до 13.

Звездата на Флорида Сам Рейнхарт сега е на крачка от осем мача, но остава втори в НХЛ по голове с 39.

Сейбърс: Посетете Тампа Бей в четвъртък вечер.

Пантерс: Домакин на Монреал в четвъртък вечер.